Skip to content

Diş Beyazlatma

İzmir Diş Beyazlatma Tedavisi (Bleaching)

İzmir diş beyazlatma tedavisi; diş rengi doğuştan koyu olan veya sonradan çeşitli nedenlerle diş rengi sararmış bireylere diş beyazlatma işlemleri uygulanabilir. Diş beyazlatma (bleaching) İzmir işlemi ile birlikte diş renginde en az 2 ton açılma gözlenir. Ancak beyazlatıcı ajanın uygulanabilmesi için dişlerde; diş eti çekilmesi, hassasiyet gibi herhangi bir engel bulunmaması gerekmektedir. Vital (canlı) ve Devital (cansız) dişlerde olmak üzere iki farklı diş beyazlatma tipi bulunmaktadır.

Devital (Cansız) Dişlerde Beyazlatma İşlemi

Kanal tedavisi görmüş ve diş renginde koyulaşma olan dişlerde uygulanan yöntemdir. Bu yöntemde, diş beyazlatma İzmir klinik ortamında çeşitli yöntemler kullanılarak ilgili dişin iç kısmına beyazlatma ajanı yerleştirilir. Bu sayede İzmir diş beyazlatma ile ilgili dişte istenilen tona ulaşılıncaya kadar işleme devam edilerek diş beyazlatma işlemi tamamlanır.

Vital (Canlı) Dişlerde Beyazlatma İşlemi

Vital dişlerde beyazlatma İzmir işlemi hidrojen peroksit içeren beyazlatma jelleri yardımıyla yapılır. Bu işlemler ofis ve ev tipi olarak iki farklı uygulama şekliyle gerçekleştirilir.

Ofis Tipi:

Ofis tipi beyazlatmada uygulama diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın diş etlerine kullanılacak ürünlerin temas etmemesi için bir koruyucu katman uygulanır. Daha sonrasında diş yüzeyleri kurutularak beyazlatma ürünleri bu yüzeylere uygulanır.

Bu uygulamada ”hidrojen peroksit” adı verilen beyazlatma ajanı içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman tek başına uygulanabilen formlarda gibi kimi zaman da bir takım ışık kaynaklarıyla etkinlikleri arttırılabilen formlarda olabilirler.

Ofis tipi diş beyazlatma (bleaching) uygulamalarında bir ya da iki seanslık bir tedavi gerekmektedir. Her seans yaklaşık bir saat sürmektedir. 

Home (Ev) Tipi

Hasta ağzından alınan ölçüye göre kişiye özel bir plak hazırlanmaktadır. Hekim tarafından hastaya verilen özel İzmir diş beyazlatma jelini hasta ev ortamında belli periyotlarla tarife göre kendisi uygulamaktadır.

Dentagora Ağız ve Diş sağlığı Polikliniği; İzmir diş beyazlatma işlemleri ve diş beyazlatma İzmir tedavisi ile ilgili olarak tüm şubelerinde nitelikli ve uzman kadrosuyla diş tedavileriniz için hizmetinizdedir.

Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Dent Agora Whatsapp Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?