Skip to content

Ortodonti

İzmir Ortodonti Tedavisi

Maloklüzyon, alt ve üst çenedeki dişlerin yada diş kavislerinin birbirleri ile olan anormal ilişkisidir. Hastaların şikayetleri estetik ya da işlevsel olabilmektedir.

İskeletsel bozukluklar ise alt ve üst çene kemiklerinin birbirleri ve baş iskeleti ile olan ilişkilerindeki düzensizliklerdir.

İzmir ortodonti ise bu sorunların tedavisi ile uğraşan bir uzmanlık dalıdır.

Ortodontik tedavinin şekli ve süresi, hastanın sahip olduğu anomalinin türüne ve hastanın yaşına göre değişkenlik göstermektedir.

Ortodonti Tedavisi Çeşitleri

-Koruyucu Ortodonti

Çocuklukta ortodontik anomali oluşmasını önlemek amacı ile yapılan tedavileri kapsar.

-Tedavi Edici Ortodonti

Ortodontik anomali ortaya çıktıktan sonra tedavi amacı ile başvuran hastada bozukluğun düzeltilmesi için yapılan uygulamaları kapsar.

Diş – Çene ve Yüz Anomalilerinin Nedenleri

-Genetik bozukluklar

-Travma,

-Kötü beslenme,

-Kötü alışkanlıklar (parmak emme, yanlış yutkunma),

-Doğum öncesi dönemde ve doğum sonrası meydana gelen gelişimsel bozukluklar,

-Hormonal düzensizlikler ve hastalıklar, Ortodonti tedavisinin şekli ve süresi, hastanın sahip olduğu anomalinin türüne ve hastanın yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenlerden dolayı İzmir Ortodonti tedavisi için uzman hekimlerinden tedavi almanız önemlidir.

Ortodontik Tedavi Öncesi Tetkikler

  • Muayene
  • Ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar
  • Panoramik röntgen
  • Sefalometrik röntgen
  • El–bilek röntgeni
  • Ortodontik model oluşturulmaktadır.

İzmir Ortodonti hem çocuk hem de yetişkin hastalarda uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Doktorunuzun ön gördüğü teşhis ve tedavi planlaması doğrultusunda, takılıp çıkartılabilen plaklar, ağız dışı apareyler ve dişler üzerine uygulanan sabit sistemler aracılığı ile gerçekleştirilir.

Sabit sistemlerde kullanılan braket adı verilen parçalar genellikle metal olsa da, çocuklara sevimli gelmesi amacıyla renkli olarak da üretilmektedir.

Porselen braketler de estetik sorunun aşılması için kullanılmaktadır.

Alt üst diş kavislerinin birbirleri olan ilişkilerindeki anormallikler (maloklüzyon) her yaşta İzmir ortodonti tedavi merkezinde düzeltilebilmektedir. Tedaviler sırasında diş çekimi vb. cerrahi müdahaleler gerekebilmektedir. İzmir ortodonti fiyatları da tedavisi çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Çene – yüz iskeletini ilgilendiren anomalilerin oldukça büyük bir kısmı çocuk yaşta ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. İleri yaşlarda, daha kapsamlı çene-yüz cerrahisi ihtiyacı olabilmektedir.

Dentagora Ağız ve Diş sağlığı Polikliniği; tüm İzmir Ortodonti tedavisi işlemleri ile ilgili olarak tüm şubelerinde nitelikli ve uzman kadrosuyla diş tedavileriniz için İzmir’de hizmetinizdedir. Ortodonti fiyatları ve ortodonti tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Dent Agora Whatsapp Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?