Skip to content

Konservatif Diş Tedavisi (Restoratif)

Konservatif (Restoratif) Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Konaervatif diş tedavisi; dişin mine, dentin ve sement (sert) dokularında oluşan ve daha çok koyu renkte veya opak beyaz renklenmelerle birlikte gözlenen madde kayıpları diş çürüğü olarak nitelendirilebilir.

Dişlerdeki çürükler yapılan detaylı bir klinik ve radyolojik muayene sonucunda tespit edilir. Tespit edilen çürükler lokal anestezi altında ağrısız bir biçimde temizlenerek dişe uygun olan dolgu materyalleri restore edilir ve dolgu işlemi tamamlanır. Daimi dişlerde kullanılan dolgu materyalleri amalgam ve kompozit dolgulardır.

Kliniğimizde daha çok estetik dolgu olarak da bilinen kompozit dolgu uygulamaları yapılmaktadır. Doğal diş rengine uyumlu bir restorasyon materyali olduğu için daha estetik sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle günümüzde daha da güçlendirilen bu dolgu materyalleri artık sadece geçmiş dönemdeki gibi sadece ön grup dişlerde değil, arka grup dişlerde de güvenle uygulanabilmektedir.

Bonding Uygulamaları

Bonding; Çürük, kırık, çentikli ya da renkleşmiş dişlerin, diş rengindeki kompozit rezin materyali ile onarılmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği / Bonding Uygulamaları

Bonding; Diş yüzeyinden doku kaldırılmadan yalnız istenilen bölgelere bonding materyali ve diş rengindeki kompozit rezin uygulanan işlemidir.

Kompozit lamina uygulamaları ile dişlerin ön yüzeyinden çok az doku kaldırılarak bazı çapraşıklıkların, kırıkların ya da diastema diye adlandırdığımız boşlukların kapatılması mümkün olmaktadır. Böylece gülüş estetiği sağlanabilir.

Dentagora Ağız ve Diş sağlığı Polikliniği; İzmir’de her çeşit ön bölge, arka bölge estetik dolgu tedavisi ve bonding işlemleri ile ilgili olarak tüm şubelerinde nitelikli ve uzman kadrosuyla diş tedavileriniz için hizmetinizdedir.

Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Dent Agora Whatsapp Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?