Skip to content

Endodonti Tedavisi

Endodonti Kanal Tedavisi

Endodonti İzmir tedavisi, özellikle kök kanalı tedavilerinin gerçekleştirildiği ana bilim dalıdır. Günümüzde kanal tedavisi, canlı dişlerde tek seansta, canlılığını yitirmiş dişlerde ise genellikle iki ya da üç seansta tamamlanmaktadır.

Endodonti İzmir kanal tedavisindeki amaç, dişin çürük yada travma gibi dış faktörlerle geri dönüşümsüz olarak etkilenmiş olan pulpa (diş özü) kısmının özel kanal aletleri ile çıkarılması, kanal boylarının tespiti sonrasında kök kanallarının döner aletlerle şekillendirilerek genişletilmesi, kök kanallarının antiseptik solüsyonlarla yıkanarak mikroorganizmalardan arındırılmasını takiben ideal bir biçimde doldurulmasıdır. Bu sayede canlılığını yitirmiş fakat enfeksiyondan arındırılmış olan dişler ağız içerisinde fonksiyon görmeye devam etmektedir.

Siz değerli hastalarımız;

  • Soğuk – sıcak gıda tüketimi esnasında meydana gelen diş hassasiyeti ve ağrınız varsa
  • Ağrı olmadığı halde dişinizde renk değişimi (diş renginde koyulaşma) varsa
  • Çiğneme sırasında diş üzerine gelen kuvvet sonucunda oluşan ağrınız varsa
  • Ağız içerisinde fistül ağzı (sivilce görünümü) ve iltihabi akıntınız varsa
  • Herhangi bir sebeple kırılmış olan dişiniz mevcutsa
  • Uyku sırasında meydana gelen şiddetli ağrınız oluyorsa en kısa zamanda dişhekiminize başvurunuz.

Aksi takdirde dişlerinizde gelişebilecek pulpa enfeksiyonu tedavi edilmediği takdirde diş kökü ve çevre dokularında abseye neden olarak şişlik yapabilir. Bu durumda ilgili dişinizi kaybetme ihtimaliniz artar.

Dentagora Ağız ve Diş sağlığı Polikliniği; Endodonti kanal tedavisi İzmir işlemleri ile ilgili olarak tüm şubelerinde nitelikli ve kanal tedavisi İzmir uzmanı kadrosuyla diş tedavileriniz için hizmetinizdedir.

Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Dent Agora Whatsapp Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?