İmplant Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

implant-yaptirmanin-avantajlari

İzmir implant tedavisi, son zamanlarda en çok tercih edilen ağız ve diş sağlığı tedavi yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Diş kayıplarından sonra bir ya da daha fazla diş yerinin boş kalması hem işlevsel hem de estetik açıdan ciddi problemlere neden olur. Bu noktada diş kayıplarından sonra boşlukların doldurulması için implant tedavisi oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Titanyumdan üretilen ve yapay diş kökü olarak da bilinen implant diş, proteze olan ihtiyacı kaldırırken diğer yandan diş boşluklarını doldurarak hem işlevsel hem de estetik görünüm açısından hastalar birçok fayda sağlar. Her ne kadar ağrılı bir diş tedavisi olduğu düşünülse de tam aksine ağrısız ve sonrasında da avantajı fazla olan bir diş tedavi yöntemidir.

İmplant Faydaları

Son zamanlarda hem hastalar hem de diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemi olan implant diş tedavisi, hastalara birçok fayda sağlar. Genellikle diş kaybı sonrasında meydana gelen diş boşluğunu doldurmak için bu tedavi yöntemi uygulanır. Kaybedilen diş yerinin boş kalması hem yiyeceklerin öğütülmesini zorlaştırırken diğer yandan sergilediği görüntü itibari ile de ağzın estetik görüntüsünü gölgeler.

Diğer birçok diş tedavi yöntemi ile kıyaslandığında daha güvenilir, daha sağlıklı olduğundan diş sağlığı sorunu yaşayan birçok hasta da implant izmir tedavisini detaylı olarak araştırır. Tedavi öncesinde hastanın ağız yapısı ve sağlığı hekim tarafından detaylı olarak incelenir ve sonrasında hastaya en uygun teknikler ile tedavi süreci planlanır. Böylece hastanın tedavi sonrasında maksimum fayda görmesi hedeflenir.

Diğer Dişlerin Sağlığını Korur

İmplant diş tedavisinin en önemli faydasından birisi ağız içindeki diğer ana dişlerin sağlığını koruyor olmasıdır. İmplant İzmir tedavisi, çekilen dişlerin boşluklarını doldurmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tedavi sırasında hastanın diş yapısı ve diş sağlığı göz önünde bulundurularak uygulama yapılır.

Uygulama sırasında diş boşluğuna çene kemiğine monte edilen yapay dişler yani implant dişler yapılır. Bu dişler, sabit ve sağlam olduğundan protez gibi sert gıdalar tüketildiğinde sallanmaz ve rahatsızlık vermez. Ayrıca ana dişlere ağırlık vermediği için ağız içindeki diğer dişlerin sağlığını da korumuş olur.

Çiğneme Becerisi ve Estetik Görünüm Kazandırır

Ağız içinde diş boşluğu meydana geldiğinde besinlerin ağız içinde öğütülmesi zor hale gelir. Besinlerin sürekli boşluğa girmesi kişilerde ciddi bir rahatsızlık hissi verirken diğer yandan görüntü olarak da kişilerde estetik kaygıya neden olur. Bu gibi sorunlarda hastalar genellikle İzmir İmplant tedavisi tercih eder.

Diş boşluklarının tıpkı diğer dişlere benzeyen yapay dişler ile doldurulmasıyla yapılan implant diş tedavisi sonrasında öncelikle besinler, diş boşluğuna kaçmayacağından besinleri çiğnemek daha kolay olur. Ayrıca estetik açıdan da ağza hoş bir görünüm sunduğundan dişlerin estetik görünümünü destekler.

Sabit Yapısı İle Konuşma Bozukluklarını Giderir

İmplant yönteminin hastalara sağladığı faydalardan birisi de konuşma bozukluklarını gidermesidir. Her hastanın ağız ve çene yapısı tedaviye uygun olmayabilir. Çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri, hastanın çene kemiği uygun olmadığı takdirde yapılamayabilir. Bu gibi durumlarda hastaya implant diş köprüsü yapılır.

Ağızda diş boşlukları olduğunda dil sürekli diş boşluklarına kaçacağından aynı zamanda kişilerde konuşma bozuklukları da sık görülen sorunlar arasındadır. Tedavi sonrasında ağız içindeki diş boşlukları doldurulduğu için hastanın konuşma bozuklukları da düzelecektir. Özellikle ağız içinde birden fazla diş boşluğu var ise bu hastalarda implant İzmir tedavisi sonrasına konuşmadaki farklılık daha net şekilde görülür. Hastalar genellikle daha rahat konuştuklarını fak eder.

Detaylı bilgi almak için İmplantoloji sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.