İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

implant-omru-ne-kadardir

Diş implant tedavisi günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor. Bu işlemi yaptıran kişilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi ise implant ömrünün ne kadar olduğudur. Belirtmek gerekir ki implanlatların ömrü genel olarak çok uzundur. Bunda etkili olan bir unsur ise ne kadar düzenli bakım yapıldığıdır.

Düzenli ve güzel bir şekilde bakım yapıldığı takdirde ortalama 20 ila 30 yıl arasında bir ömrü olduğunu söylemek mümkündür. İzmir implant hizmetleri kapsamında bu işlemi yaptırabilir ve daha sağlıklı, iyi bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Diş implantının ömrünü etkileyen unsurlardan birisi de uygulamanın doğru bir şekilde yapılmasıdır. Doğru uygulama ve bakım ile implant ömrünün uzun olmasını sağlamak mümkündür.

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

İmplant diş tedavisi günümüzde oldukça fazla uygulanıyor. Daha iyi bir diş görünümüne ve gülümsemeye sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Kalıcı diş değiştirme işlemi şeklinde gösterilebilir. Bu tedaviyi alan hastaların eksik dişlerinin doldurulması sağlanıyor. Yerine diş ekleme işlemiyle implant tedavisi yapılır.

Aynı zamanda tedavi kapsamında çene kemik yapısını eski haline getirmek için diğer dişlerdeki yükler de azaltılır. Kemik bozulması ve emilmesi gibi durumların önüne geçerek çene kemik kaybını önleme amacıyla da İzmir implant yapılıyor. Ağız ve diş sağlığının daha iyi olmasını sağlamak adına bu işlem yaptırılabilir. İmplant hizmetleri kapsamında tedavi mümkündür.

İmplant ile Doğal Diş Görünümü

İmplantlar, kişinin doğal bir diş görüntüsüne sahip olmasını sağlar. Daha iyi bir gülümseme için implant tedavisi olunabilir. Diş kaybı, insanların kendine olan güvenini azaltan ve rahatsız olmasına neden olan bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak isteyen kişiler için en iyi seçeneklerden birisi implant tedavisidir.

İzmir implant işlemleri kapsamında gülümsemeler daha iyi olabiliyor ve diş kayıpları telafi ediliyor.  Bu implantlar aynı zamanda konuşma üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. İmplant postu, çene kemiği üzerinde sağlam bir şekilde sabitlenir ve hem yemek yerken hem de konuşurken daha iyi olmanızı sağlar. Doğal diş görünümüne sahip olan implantlar bu doğrultuda oldukça faydalıdır.

İmplantların Dayanma Süresi

İmplantlar günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor. Pek çok insan daha iyi bir ağız görünümü ve gülümseme için bu tedaviyi olur. İmplantların dayanma süresi ise çeşitli faktörler doğrultusunda değişkenlik gösterir. Bu noktada en önemli şeylerden birisi düzenli bakımlar yapmaktır. Aynı zamanda doktorlar tarafından sizlere söylenen şeyleri yapmaya da özen göstermeniz gerekir. Bu sayede implantların dayanma süresi daha uzun olacaktır.

Bakımların ve doktor tavsiyelerinin düzenli olarak uygulanması sayesinde uzun yıllar kaliteli bir gülüşe ve iyi bir ağız sağlığına sahip olunabilir. Aynı zamanda bunun aksinin yapılması durumunda implantların dayanma süresi normalden kısa olabiliyor. Bu yüzden hem bakımlara hem de doktorların söylediklerine büyük önem vermek gerekiyor. Düzenli kontroller, implant dayanıklılığı konusunda oldukça önemli bir unsurdur.

Diş İmplantları Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Diş implantı yaptırmayı isteyen kişiler birçok konuda merak sahibi olabiliyor. Bunların başında ise implantların kullanım süresinin ne kadar olduğudur. İmplantların süresi genel olarak çok uzundur. Ancak belirtilmesi gerekir ki kullanım ömrünün uzun olması için doğru bir şekilde bakım yapılması gerekir. Aksi takdirde daha kısa bir kullanım ömrü söz konusu olur. Yeterli özen gösterildiği takdirde 20 ila 30 yıl arasında değişen bir kullanım süresi vardır. İmplantlara iyi davranmak ve implant İzmir doktorları tarafından tavsiye edilenlere uymak kullanım ömrünü uzatır.

Detaylı bilgi almak için İmplantoloji sayfasını ziyaret edebilirsiniz.